2013 Škoda Octavia - Kullanım Kılavuzu (in Turkish) (251 pages)

Posted on 27 Jun, 2015 by Varshakiri
Model: 2013 Škoda Octavia
File size: 16.27 MB


Other 2013 Škoda Octavia Manuals:


indir 2013 Škoda Octavia

Manuel Açıklama
Elinizdeki bu kılavuz, gerekli bilgileri bulmanızı ve okuyarak anlamanızı kolaylaştırmak için, tamamen sistematik olarak düzenlenmiştir, bölümler, içindekiler ve alfabetik başlık fihristi, kullanma kılavuzunun metni, genel bakışlı bölümler halinde özetlenmiş olan oldukça kısa kısımlara ayrılmıştır, bölümlere göre düzenlenmiş olan içindekiler ve kullanma kılavuzunun sonunda bulunan ayrıntılı alfabetik başlık fihristi istediğiniz bilgiyi çabuk bulmanıza yardım.

Tüm yön bilgileri, „sol, „sağ, „ön, „arka gibi aracın sürüş yönü ile ilgilidir, bu işaret bir bölüm çerçevesinde önemli bilgiler ve emniyet uyarılarını içeren bir paragrafa yönlendirmeyi ifade eder, bu işaret bir paragrafın sonunu ifade eder, bu işaret paragrafın sonraki sayfada devam ettiğini ifade eder.

Bu işaret aracın mümkün olduğunca kısa süre içerisinde durdurulması gerektiği durumları ifade eder, bu işaret kayıtlı ticari markayı ifade eder, en önemli uyarılar UYARI başlığı ile işaretlenmiştir, veya yaralanma tehlikesi konusunda dikkatinizi çeker.

Bir Dikkat uyarısı, aracınızla ilgili olası hasarlar bakımından dikkatinizi çeker (örn, şanzıman hasarları) veya genel kaza tehlikeleri konusunda uyarır, bir çevre koruma uyarısı, çevre koruma ile ilgili dikkatinizi çeker, normal bir Bilgi aracınızın kullanımı ile ilgili önemli bilgiler hakkında dikkatinizi çekmek içindir.

Kendiniz için bir ŠKODA 'ya karar verdiniz, güveniniz için içtenlikle teşekkür ederiz, en modern teknoloji kullanılan bir araca ve sayısız donanımlarına sahip oluyorsunuz, aracın işletimi sırasında ulusal yasal kurallara dikkat ediniz, aracınızla ilgili sorularınız olması halinde ŠKODA servisinize danışınız.

ŠKODA 'nızdan memnun olmanızı ve her zaman iyi sürüşler yapmanızı dileriz, araç belge ve bilgileri içinde, bu „Kullanma Kılavuzunun yanı sıra, „Servis Planını, ve „Yolda Yardım broşürünü de bulacaksınız, bunun dışında, aracın modeline ve donanımına bağlı olarak başka talimat ve ek talimatlar da mevcut olabilir (örn.

Yukarıda anılan belgelerden birisi eksik ise, lütfen ŠKODA servise başvurunuz, bu kullanma kılavuzunda mümkün olan tüm donanım varyantları yer almaktadır, fakat özel donanım, model varyantı veya pazara bağlı donanım olarak tarif edilmemiştir, bu nedenle, bu kullanım kılavuzunda tarif edilen tüm donanım bileşenlerinin aracınızda olması gerekmiyor.

Aracınızın donanım kapsamının temelini, aracın satış sözleşmesi oluşturur, bu kullanım kılavuzunda çeşitli elektronik fonksiyonlar ve sistemler de açıklanmaktadır, bilgi/eğlence radyosunun veya bilgi/eğlence navigasyon sisteminin kullanım kılavuzunda yer almaktadır, resimler önemsiz ayrıntılarda araçtan farklı olabilir; bunlar sadece genel bilgi olarak anlaşılmalıdır.

› Yapılacak servis çalışmaları hakkındaki bilgilerle birlikte araç bilgilerini içerir, › Taşınırlık garantisi temelinde kayıtlar için öngörülmüştür (sadece bazı ülkelerde, › ŠKODA yetkili servisi tarafında garanti belgesi olarak geçerlidir, servis belgeleri, garanti taleplerinin şartlarından birini oluşturur.

Bu nedenle, aracınızı bir ŠKODA yetkili servisine götürdüğünüz zaman, servis planını daima ibraz ediniz, servis planınız kaybolursa veya eskimişse, aracınızın bakımının düzenli olarak yapıldığı ŠKODA yetkili servisine başvurunuz, yolda yardım broşürü; münferit ülkelerdeki en önemli acil çağrı numaralarını, ŠKODA servislerinin telefon numaralarını ve iletişim adreslerini içerir.

Ek ısıtıcı (sabit ısıtıcı ve havalandırma), motoru çalıştırma ve durdurma - KESSY, acil donanım ve kendi kendine yardım, g/km cinsinden gidilen her kilometre için dışarı atılan gram cinsinden karbonCO2.

Kilowatt, motor gücü için ölçüm birimi, sadece veya ağırlığı olarak sevkıyat taşımacılığı için tasarlanan, newtonmetre, motor torku için ölçüm birimi, dizel motor, turboşarj ve enjeksiyon sistemi Common-Rail ile.

Benzinli motor, turboşarj ve doğrudan püskürtme ile, › Sinyaller, uzun huzmeli farlar ve park lambası, selektör, › Cam silme ve yıkama sistemi, kumanda panelinin orta kısmındaki hava çıkış kanalları.

Bilgi/ eğlence » Bilgi/eğlence radyosunun veya bilgi/eğlence navigasyon sisteminin kullanım kılavuzu, Ön yolcu ön hava yastığı devre dışı bırakma kontrol lambası, cD/DVD sürücüsü ve hafıza kartı yuvası (ön yolcu eşya gözünde) » Bilgi/eğlence radyosu veya bilgi/eğlence navigasyon sistemi.

Use of Cookies    About    Contact us
All marks are the property of their respective holders